Change your lifestyle forever on a rewarding Healty.Me Elite Camps

Healty.Мe Elite Camps

ОПОРАВОК - ХРАНА - АКТИВНОСТ - СОЦИЈАЛИЗАЦИЈА - УЧЕЊЕ

Активното секојдневие ќе биде во преден план на Healty.Ме Elite Camps. Професионалниот тим составен од Елена Бубало, total body workout инструктор и гуру за правилен начин на исхрана, Атанас Михајловски cross-fit инструктор и Марина Смилева јога учител и инструктор ја подготвија детално програмата која е збир на најразлични дневни активности кои ќе ве насочат како да почнете да го искористувате вашето тело во полн потенцијал.

А што е Healty.Me Elite Camps?
Создаден со мисија и цел да на учесниците им овозможи годишен рестарт, да повторно откријат за што се е способно нивното тело и ум, да вметнат нови и здрави навики кои ке им го подобрат квалитетот на живот. Од едукација за како правилниот и здрав начин на исхрана влијае на нашето целокупно ментално и физичко здравје до изучување на техники на вежбање и како да превенираме повреди и да се чуствуваме по витални на долг рок, па се до смирување на умот и телото преку утринските Јога часови комбинирана со медитација.

Зошто баш Healty.Me Elite Camps? 
По својата уникатност на концепт и програма, овој камп е единствениот од ваков тип во нашата земја. Кампот нема ограничување и старосна граница, а уште помалку услов за одредена физичка спремност. Секој е добредојден и секој може да се пријави да биде дел од овој камп. Програмата ќе биде целосно адаптирана на вашите потреби и можности, надгледувани од врвни професионалци. Целосната опрема и сите потребни реквизити се обезбедени од нас, ние дури ќе обезбедиме и маичка за вежбање, вие само треба да имате желба и да решите да ни се приклучите.

Овој рестарт не би бил целосен ако не разговараме подетално за храната и како таа може да помогне и да стане наш најдобар пријател. Преку интерактивни работилници и предавања кои се составен дел на програмата на кампот ќе се разговара за здравиот начин на живот, правилно планирање и комбинирање на храната, како и за важноста на квалитетниот сон и како да поставиме здрави практики пред спиење и веднаш штом се разбудиме.

Главни придобивки од кампот:

 • Поставување рутина и режим на спиење
 • Учење да се планираат, димензионираат и подготвуваат здрави оброци
 • Систем на активен ден преку тренинзи и разни активности
 • Поврзување со природата: Планинарење, пливање, велосипедизам
 • Основи на камп и кампување
 • Референци до литература за само развој и подобрување
 • Дружба со луѓе истомисленици и љубители на активниот живот
Почеток: 10.06 - 15.06.2022
Времетраење: 5 ноќи / 6 дена
Дестинација: Љубаништа - Охрид, С. Македонија
Превоз: Сопствен
Цена по лице:  13.000 мкд за сместување во сопствен шатор
15.500 мкд за уплата до 25.04.2022 - сместување во шатор
18.500 мкд редовна цена за сместување во шатор
16.500 мкд за уплата до 25.04.2022 - сместување во бунгалов
18.900 мкд редовна цена за сместување во бунгалов
16.600 мкд за уплата до 25.04.2022 - сместување во камп куќа
19.600 мкд редовна цена за сместување во камп куќа

*За резервација и слободни места контактирајте не на телефон +38976266678 или испратете барање на следната меил адреса sales@holiyaytravel.com
**Цената е по лице за 5 ноќевања со здрава и правилно избалансирана исхрана во текот на денот (појадок, ручек, вечера, ужина), сместување во шатор за две лица; во бунгалов за 4 лица; во камп куќа за 5 лица.

***Деца од 0-5,99 години бесплатно; Деца од 6-13,99 години плаќаат 40% од цената

Ден 1

18:00
Сместување во кампот и претставување на програмата
20:00
Вечера

Ден 2

06:30
Утринска јога, истегнување и будење на телото
07:30
Ужина пред тренинг
08:00-09:00
Тренинг (crossfit/total body workout)
09:00-10:00
Појадок
10:00-12:00
Одмор и слободни активности (плажа, друштвени игри и слично)
14:00-16:00
Ручек
16:00-18:00
Лесна тура со велосипед или супови на плажа
18:00-19:00
Групен тренинг со фокус на целото тело
19:00-20:30
Вечера
21:00
Предавање за правилна исхрана

Ден 3

06:30
Истегнување и мобилност
07:30-09:00
Појадок
09:30-15:00
Искачување на врв Магаро
15:00-16:00
Ручек
16:00-18:00
Друштвени игри како фризби, одбојка или мини предизвик трка со супови, пливање, трчање
18:00-19:00
Лесна тура со велосипед или супови на плажа
19:00-20:30
Вечера
21:00
Логорски оган и дискусија околу поставување на систем на здрави навики

Ден 4

06:30
Утринска јога, истегнување и будење на телото
07:30-08:30
Појадок
10:30-12:00
Тренинг и учење на техника за вежбање со руско ѕвоно
12:00-14:00
Работилница за подготовка на здрави палачинки и ужина со палачинки подготвени од учесниците
14:30-16:00
Ручек
16:00-18:00
Активности како суп, велосипед, учење техники на пливање
18:00-19:00
Генерален групен тренинг со мини предизвик
19:00-20:30
Вечера
21:00
Едукација - опоравок ,спиење и подготовка за спиење

Ден 5

06:30
Краток тренинг (10 минути) и утринско трчање до Св. Наум и назад
07:30-08:30
Појадок
10:00-14:00
Основи на кампување, претставување на елементите од камп и "of the grid", релаксација и дружење
14:30-16:00
Ручек
16:00-18:00
Тренинг и финале од предизивиците од предходните денови
19:00
Вечера и забава за крај на кампот со DJ и Бургери. Доделување на признание за учество

Ден 6

07:00-09:00
Појадок
09:30-11:30
Кафе дружба и сумирање на впечатоци
12:00
Одјавување и заминување од кампот

Во цената е вклучено:

 • 5 ноќевања со здрава и правилно избалансирана исхрана во текот на денот (доручек, ручек, вечера, ужина) во сместување по избор: шатор со двајца, бунгалов со 4 лица или камп куќа со 5 лица.

 • Користење на реквизити (суп даски, планински велосипеди, кајак, фитнес опрема, камп опрема) 

 • Програма, едукација, стручна литература и менторирање

 • Подарок за секој учесник

 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено:    

 • Превоз

 • Доплата за специјално барање надвор од наведениот број на лица по сместувачка единица (шатор - 2 лица, бунгалов - 4 лица или камп куќа - 5 лица)

 • Дополнителни екскурзии

 • Патничко осигурување за интернационални учесници

 • Пијалоци за време на оброците

Забелешки:                 

 • Кампот ги применува сите мерки за заштита од КОВИД 19

 • Рефундација и откажување на аранжманот е во согласност со Општи услови за патување освен во случај на КОВИД-19 каде рефундацијата е во целост

Социјалниот момент и активностите во група се голем дел од Healty.Me Elite Camps па така во склоп на кампот ќе имате можност да планинарите, возите планински велосипеди, како и други адреналински активности, да пробате јога и тренинг на суп даски, да научите за основите на камп и кампување и да бидете дел од класичен логорски оган што е секако посебно доживување.

1. Со Брод до Албанското крајбрежје 

Можност за посета на манастирот Св. Наум по прекрасното и смирувачко езеро, каде ќе можеме да уживаме во спојот на природата и духовноста, ќе ги посетиме прекрасните и бескрајно чисти извори на Св. Наум и дефинитивно ќе си дадеме време за задоволство на сите наши сетила.  Дополнителна можност за организирана приватна тура со брод до соседна Албанија и ручек со морски специјалитети.

Времетраење: 4 часа

2. Суп на зајдисонце

Организирано веслање на групата со суп...одпловете со вашиот инструктор по мирното езеро и уживајте во магичното зајдисонце на најубавото место за тоа, кампот Љубаништа.

3. Планинарска Тура 

Организирана планинска тура до Магаро како и планинска тура до Галичица и панорамски поглед на двете езера, Охридското и Преспанското езеро, глетка која не се пропушта доколку сте во Охрид.

Времетраење: 4 часа

4. Тандем Параглајдинг

Доживејте тотален ZEN момент и дозволете природата да ви го одземе здивот со тандем параглајдинг. Неверојатно адреналинско искуство и уникатна можност да се видат убавините на Охрид, Охридското и Преспанското езеро од висина, како и прекрасните падини на планината Галичица. 

Времетраење: 1 час

5. Суп Јога

Уникатно доживување и сплотување на телото и умот на изгрејсонце.

6. Вим Хоф метод

Изучување на Вим Хоф методот во раните утрински часови, преку изложување на телото на ниски температури и контролирано дишење. Со овој метод ќе научите како брзо да го смирите умот и да имате целосна контрола врз вашето тело, како и да почуствувате бројни бенефити на долг рок меѓу кои појак и подобар имунитет.  

Checking stock...